ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8906382
*
nr 890 6382
Spegel
Förgylld, höjd: 148
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 20:34:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 18:02:32
1
150 kr
28/4 00:34:53
2
450 kr
28/4 08:48:49
3
300 kr
28/4 13:14:46
2
600 kr
28/4 17:09:51
4
400 kr
28/4 17:21:13
5
600 kr
28/4 17:21:38
5
700 kr
28/4 19:16:23
6
1.000 kr
28/4 19:27:50
5
1.000 kr
28/4 20:24:57
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 890 6382
Spegel
Förgylld, höjd: 148
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 18:02:32 | 1 | 150 kr |
28/4 00:34:53 | 2 | 450 kr |
28/4 08:48:49 | 3 | 300 kr |
28/4 13:14:46 | 2 | 600 kr |
28/4 17:09:51 | 4 | 400 kr |
28/4 17:21:13 | 5 | 600 kr |
28/4 17:21:38 | 5 | 700 kr |
28/4 19:16:23 | 6 | 1.000 kr |
28/4 19:27:50 | 5 | 1.000 kr |
28/4 20:24:57 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02